VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Ford Changan - Mondeo - 1.5 2WD (CAF479WQ0/CAF479WQ4) (180 hp) (240 hp) (132 kW) (177 kW)
Ford Changan Mondeo 1.5 2WD (CAF479WQ0/CAF479WQ4) (180 hp) (240 hp) (132 kW) (177 kW), Chiqarilgan yil: 2018 gacha 2020 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Dvigatel CAF479WQ0 / CAF479WQ4
Dvigatel uchun
RAVENOL Super Fuel Economy SFE 5W-20 – to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford WSS-M2C 948-B, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Honda/Acura HTO-06
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Super Fuel Economy SFE 5W-20 – to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun.
Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Bazaviy moyning yuqori sifati tufayli barqaror yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi.
Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
RAVENOL Super Fuel Economy SFE 5W-20 zamonaviy yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun yonilg'i tejashni ta'minlovchi universal yuqori sifatli motor moyi hisoblanadi.
Moyning retsepturasi LSPI (LowSpeedPre-Ignition) yonilg'ining muddatidan oldin yonish ehtimolini minimallashtiradi. Turbo-GDI to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega turbo benzin dvigatellari uchun tavsiya etiladi.
Super Fuel Economy SFE 5W-20 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Hatto yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- Dvigatelning uzluksiz ishlashi uchun ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- To'liq sintetik bazaviy moylardan foydalanishda ajoyib xususiyatlar
- Hatto past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Juda past haroratlarda ham dvigatelning tez moylanishi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga past moy sarfi
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, kuyindi va korroziya hosil bo'lishidan himoya
- Yonish kameralarida porshen halqalari va klapanlar zonasida kuyindi yo'qligi
- Yuqori yopishqoqlik indeksi bilan moyni almashtirishning butun intervali davomida o'zgarmas yopishqoqlik
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
- Turli haroratlarda gidroko'targichning benuqson ishlashi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Honda/Acura HTO-06, Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Honda/Acura HTO-06, Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-20 |
5W-20
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP (RC) |
SN Plus, SP (RC)
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| ILSAC | GF-6A |
GF-6A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford WSS-M2C 948-B, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Ford WSS-M2C 948-B, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Honda/Acura HTO-06
|
||
| Mos keladi | Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota |
Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 47.2 | DIN 51562-1 |
47.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 160 | DIN ISO 2909 |
160
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.9 | ASTM D5481 |
2.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3640 | ASTM D5293 |
3640
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 9.700 | ASTM D4684 |
9.700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -63 | DIN ISO 3016 |
-63
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.3 | ASTM D5800 |
8.3
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8 | ASTM D2896 |
8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.8 | DIN 51575 |
0.8
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
Dvigatel uchun
RAVENOL VFE 5W-20 - CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turbokompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurma sistemli minik benzin və dizel mühərrikləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, "soyuq" işə salma zamanı əla xüsusiyyətlərə malikdir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1111311-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111311-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111311-700
RAVENOL VFE 5W-20 - CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turbokompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurma sistemli minik benzin və dizel mühərrikləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, "soyuq" işə salma zamanı əla xüsusiyyətlərə malikdir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL VFE 5W-20 əsas yağın yüksək keyfiyyəti sayəsində sabit yüksək özlülük indeksinə malikdir. "Soyuq" işə salma zamanı yaxşı yağlama xüsusiyyətlərini təmin edir.
RAVENOL VFE 5W-20 yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, nəticədə atmosferə zərərli maddələrin emissiyası azalır.
RAVENOL VFE 5W-20-nin istifadəsi aşağıdakıları təmin edir:
- Mühərrikin sürətli yağlanması
- Xüsusi seçilmiş əsas yağ və aşqarlar kompleksi sayəsində müstəsna yanacaq qənaəti. Aşağı yağ sərfi sayəsində aşağı buxarlanma
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin azalması
- Yanma kamerasında, porşen halqaları və klapanlar zonasında çöküntülərin olmaması
- Oksidləşmənin olmaması
- Əla yuyucu və dispersləşdirici xüsusiyyətlər
- Hermetik materiallara neytrallıq
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Ford WSS-M2C948-B, Honda/Acura HTO-06, Hyundai, Jaguar Land Rover STJLR.03.5004, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Ford WSS-M2C948-B, Honda/Acura HTO-06, Hyundai, Jaguar Land Rover STJLR.03.5004, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-20 |
5W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP (RC) |
SN Plus, SP (RC)
|
||
| ILSAC | GF-6A |
GF-6A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
||
| Mos keladi | Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota |
Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 853 | EN ISO 12185 |
853
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.2 | DIN 51562-1 |
8.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 47.8 | DIN 51562-1 |
47.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 147 | DIN ISO 2909 |
147
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.7 | ASTM D5481 |
2.7
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6000 | ASTM D5293 |
6000
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 17500 | ASTM D4684 |
17500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.8 | DIN 51575 |
0.8
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida 6/1 6F35
Transmissiya moyi
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid - Ford avtomatik transmissiyalari uchun maxsus ishlab chiqilgan avtomatik transmissiyalar uchun sintetik suyuqlik. Maxsus formula uzoq xizmat muddatini va aşınmaya qarshi mukammal himoyani ta'minlaydiRAVENOL ATF MERCON LV Fluid Ford spetsifikatsiyalari talablariga javob beradi.Qo'llanish sohasi:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford MERCON® LV
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M2C 938-A
Analoglar OEM:
FEBI 32600,
FEBI 32605,
Ford 7U7JM2C938AA,
Ford 7U7JM2C938AB,
Ford 7U7JM2C938AB,
Ford 7U7JM2C938AC,
Ford 9U7JM2C195AA,
Ford 98SXM2C195AB,
Ford 1056857,
Ford 1087900,
Ford 1496116,
Ford 1590988,
Ford 1776431,
Ford 2433505,
Ford 4571525,
Ford 8000047,
Ford 105688401,
Ford CXT10DCLV,
Ford CXT10LV12,
Ford CXT11DLV,
Ford XT10BLV,
Ford XT10DLV,
Ford XT10DLVC,
Ford XT10DLVR,
Ford XT10QLV,
Ford XT10QLV1,
Ford XT10QLVC,
Ford XT10QLVW,
Ford XT11DLV,
Ford XT105Q3LV,
Ford XT105QLV
FEBI 32600, FEBI 32605, Ford 7U7JM2C938AA, Ford 7U7JM2C938AB, Ford 7U7JM2C938AB, Ford 7U7JM2C938AC, Ford 9U7JM2C195AA, Ford 98SXM2C195AB, Ford 1056857, Ford 1087900, Ford 1496116, Ford 1590988, Ford 1776431, Ford 2433505, Ford 4571525, Ford 8000047, Ford 105688401, Ford CXT10DCLV, Ford CXT10LV12, Ford CXT11DLV, Ford XT10BLV, Ford XT10DLV, Ford XT10DLVC, Ford XT10DLVR, Ford XT10QLV, Ford XT10QLV1, Ford XT10QLVC, Ford XT10QLVW, Ford XT11DLV, Ford XT105Q3LV, Ford XT105QLV, Ford XT106GLV, GM 1940009, GM 95599588, Mazda 000077122E01, SWAG 20932600, SWAG 20932605
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211137-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1211137-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211137-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1211137-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211137-D28
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid - Ford avtomatik transmissiyalari uchun maxsus ishlab chiqilgan avtomatik transmissiyalar uchun sintetik suyuqlik. Maxsus formula uzoq xizmat muddatini va aşınmaya qarshi mukammal himoyani ta'minlaydi
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid Ford spetsifikatsiyalari talablariga javob beradi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid avtomatik uzatmalar qutilari uchun Mercon® LV uzatma qutisi spetsifikatsiyasi talab qilinganda ishlatiladi.
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid TorqShift 6R140 (2010-yildan boshlab Power Stroke), TorqShift 5R110 (Ford Super Duty 2003-2009), 4R75W / E (2009-yildan), 6R80, 4F27E, 6F50N / 55N (2010-yildan), 6F35N va HF35 Hybrid avtomatik uzatmalar qutilari uchun Ford spetsifikatsiyasi talablariga javob beradi.
ATF Mercon LV qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Hatto ekstremal sharoitlarda ham past haroratlarda mukammal oquvchanlik
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori qarshilik
- Aşınma, korroziya va ko'piklanishdan himoya
- Juda yaxshi ishqalanish koeffitsienti
- Yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- Ajoyib sovutish xususiyatlari
- Siljishga yaxshi qarshilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Mercon LV |
Mercon LV
|
||
| Tavsiyalar | Ford ATF C-ML5, Ford Motorcraft XT-10-DLV, Ford Motorcraft XT-10-QLV, Ford WSS-M2C938-A, Ford 1776431, Ford XT-10-QLVC |
Ford ATF C-ML5, Ford Motorcraft XT-10-DLV, Ford Motorcraft XT-10-QLV, Ford WSS-M2C938-A, Ford 1776431, Ford XT-10-QLVC
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford MERCON® LV |
Ford MERCON® LV
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M2C 938-A |
Ford WSS-M2C 938-A
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1776431, Ford ATF C-ML5, Motorcraft XT-10-DLV, Motorcraft XT-10-QLV, Motorcraft XT-10-QLVC |
Ford 1776431, Ford ATF C-ML5, Motorcraft XT-10-DLV, Motorcraft XT-10-QLV, Motorcraft XT-10-QLVC
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.9 | DIN 51562-1 |
5.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 29.2 | DIN 51562-1 |
29.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 150 | DIN ISO 2909 |
150
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 9.960 | ASTM D2983 |
9.960
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘piklanishga moyillik (Seq. I | II | 0/0, 30/0, 0/0 | ASTM D892 |
0/0, 30/0, 0/0
II
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford MERCON® LV, Ford WSS-M2C 938-A |
Ford MERCON® LV, Ford WSS-M2C 938-A
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1350615-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350615-020
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
RAVENOL DOT 4 LV ISO 4925 Class 6 spetsifikatsiyasi bo'yicha tormoz suyuqligi talab qilinadigan barcha transport vositalari uchun qo'llaniladi. Zamonaviy ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan avtomobillar uchun tavsiya etilgan gidravlik tormozlar va debriyaj tizimlari uchun mos keladi. Shuningdek, mineral moylarga asoslanmagan ushbu turdagi suyuqlikdan foydalanish ko'rsatilgan barcha yengil avtomobillar, tijorat transport vositalari va mototsikllarning gidravlik tormozlari va debriyaj tizimlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV bir xil spetsifikatsiyadagi barcha ma'lum tormoz suyuqliklari bilan aralashadi. RAVENOL DOT 4 LV ning to'liq ekspluatatsion afzalliklarini olish uchun har doim tormoz suyuqligini to'liq almashtirish tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV tormoz suyuqligini mineral asosidagi tormoz tizimlari uchun suyuqliklar bilan, masalan Citroen uchun, aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
TORMOZ SUYUQLIGINI ALMASHTIRISHDA AVTOMOBIL ISHLAB CHIQARUVCHISINING TAVSIYALARIGA RIOYA QILING! TORMOZ SUYUQLIGINI TOZA VA QURUQ JOYDA SAQLANG. Ifloslik, suv, neft mahsulotlari yoki boshqa materiallarning tushishi tormoz tizimining buzilishiga yoki uning qimmat ta'mirlanishiga olib kelishi mumkin. SUVNING ADSORBSIYASINI OLDINI OLISH UCHUN TORMOZ SUYUQLIGINI FAQAT ZICH YOPILGAN ORIGINAL QADOQDA SAQLANG. DIQQAT! IDISHNI TO'LDIRMANG VA UNI BOSHQA SUYUQLIKLAR UCHUN ISHLATMANG. Ishlatilgan tormoz suyuqligini ko'rsatmalar talablariga muvofiq utilizatsiya qiling (EU 160113). Tormoz suyuqligining tushishi lak-bo'yoq qoplamasining shikastlanishiga olib kelishi mumkin - suyuqlik to'kilganda darhol ko'p miqdorda suv bilan yuvib tashlang
DOT 4 LV dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Yuqori moylash qobiliyatini
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda, hatto ekstremal sharoitlarda ham ajoyib oquvchanlikni
- Bir xil spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14 |
Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14 |
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704 |
DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.1 | ASTM D445 |
2.1
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 675 | ASTM D445 |
675
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 267 | FMVSS 116 |
267
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 172 | FMVSS 116 |
172
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14 |
DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k rangli) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
RAVENOL OTC Organic Technology Coolant Premix -40°C antifrizi:
- alyuminiy qotishmasidan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va uning qotishmalarini ishonchli himoya qiladi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan iborat bo‘lib, tarkibida nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1070 | EN ISO 12185 |
1070
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410110-010
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410110-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1410110-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410110-700
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga bo‘yalgan bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL OTC Concentrate antifriz kontsentrati sof holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, oddiy tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
Antifriz kontsentratsiyasi 25% dan past bo‘lmasligi kerak, aks holda qo‘shimchalar haddan tashqari suyultirilib, ularning samaradorligi sezilarli darajada kamayadi.
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate antifrizi
- alyuminiy qotishmalaridan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun optimal himoyani ta’minlaydi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan tashkil topgan bo‘lib, nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada bu antifriz issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 187 | ASTM D1121 |
187
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|